Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

Dodano:

fot. RZGW w Rzeszowie
fot. RZGW w Rzeszowie
RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. O szczegółach poinformowano podczas konferencji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Prace realizowane przez Wody Polskie to element działań, mających na celu zabezpieczenie mieszkańców Podkarpacia przed podtopieniami. Szczególnie w ostatnich latach problem ten mocno się nasilił w wyniku nawalnych opadów deszczu. W Rzeszowie brakuje właściwego systemu kanalizacji deszczowej, a odprowadzalniki wód opadowych są często przepełnione. Dlatego też konieczne jest wykonanie prac zabezpieczających na rzece Strug oraz innych ciekach na terenie miasta.

Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart, zakres prac związanych z regulacją Strugu jest dość szeroki, ale realizacja inwestycji z pewnością przyczyni się do tego, że poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców Rzeszowa będzie znacznie podniesiony.
Reklama
Rozpoczęty w zeszłym tygodniu pierwszy etap inwestycji dotyczy odcinkowej przebudowy koryta rzeki Strug i ma zostać zrealizowany do końca roku. Łącznie planowane jest zabezpieczenie terenów zalewowych o powierzchni 433 ha. Prace rozpoczęły się na wysokości ul. Gombrowicza do ul. Miłosza. Pozostały zakres działań, obejmujący teren do miejscowości Tyczyn ma być kontynuowany w przyszłym roku.

Jednocześnie trwają prace przedprojektowe nad zabezpieczeniem przed podtopieniami rzeszowskich osiedli: Budziwój, Biała i Matysówka.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Rzeszów

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

RZESZÓW. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Rzeszów

Bezpłatne badania i porady lekarskie na Rynku. W niedzielę Światowy Dzień Serca [PROGRAM]

Już w najbliższą niedzielę, Rzeszów dołączy do tysięcy miasta na całym świecie celebrując Światowy Dzień Serca. 

Rzeszów

Przy ul. Bałtyckiej powstanie nowe osiedle

RZESZÓW. Na osiedlu „Przyszłość” zostanie stworzony kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji od 5 do 15. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na październik br.

Rzeszów

Projekt PiS odnośnie placu targowego odchodzi w niebyt

RZESZÓW. Wniosek o usunięcie punktu wystosował Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa.

Reklama