Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Tymczasowy areszt dla kierowcy autokaru, który wypadł z ronda Kuronia

Dodano: 18.12.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 34-letni kierowca autokaru, który w niedzielę na rondzie Kuronia wypadł z drogi i wjechał na pasa zieleni, usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.12) około godz. 7:00. 34-letni obywatel Białorusi kierujący autokarem, jadąc drogą ekspresową S19 w stronę Rzeszowa, na rondzie Kuronia przejechał przez rondo na wprost i wjechał na pas zieleni od strony ulicy Rzecha.

W wyniku zdarzenia 14 pasażerów trafiło do szpitali.

Z ustaleń policji wynika, że prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy. 34-latek został zatrzymany.

Autobus docelowo miał udać się na Węgry. Podróżowało nim łącznie 47 obywateli Białorusi.

Tymczasowy areszt dla 34-letniego kierowcy

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 19-letni mężczyzna

Trwa ustalanie okolicznosci tragicznego wypadku, do ktorego doszlo w piatek w Woli Cichej. 19-letni mezczyzna zostal smiertelnie potracony przez autobus.

Rzeszów

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. 

Rzeszów

Ok. 1000 wolontariuszy będzie kwestować na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Kwesta na Pobitnie i Wilkowyja potrwa dwa dni.

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Reklama