Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Ulica Lisa-Kuli już przejezdna

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zakończyła się modernizacja ul. Lisa Kuli. Wykonawca miał czas do końca sierpnia, jednak prace udało się zrealizować przed terminem.

Remont ul. Lisa Kuli polegał przede wszystkim na wymianie zniszczonej nawierzchni oraz przebudowie kanalizacji w rejonie skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Wyrównano również krawężniki oraz wyregulowano studzienki kanalizacyjne. Jednym z warunków jakie postawiło miasto w przetargu, był szybki czas realizacji zadania. Dlatego też, wykonawca prowadził roboty budowalne zarówno w dzień, jak i w nocy. W miniony weekend, na ostatnim etapie prac, modernizowana ulica została całkowicie wyłączona z ruchu, a autobusy komunikacji miejskiej skierowano na objazdy.

Remont trwał od 6 sierpnia. Inwestycję realizowało Przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o.o. Głogowa Małopolskiego. Miasto przeznaczyło na ten cel nieco ponad 1 mln zł.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Reklama