Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

Dodano: 05.10.2022 r.

fot. CH Plaza
fot. CH Plaza
RZESZÓW. Koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i m.in. arteterapia  - to atrakcje jakie przygotowano dla polskich i ukraińskich dzieci z okazji uroczystego otwarcia Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU w Plazie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 października.

Świętowanie uroczystego otwarcia TUTU rozpocznie się o godz. 12:00 koncertem Mobilnej Filharmonii. W programie są także liczne animacje, zajęcia kreatywne, które poprowadzą specjalistki TUTU  i m.in. autorobot Optimus Prime. Nie zabraknie też słodkich upominków oraz licznych konkursów z nagrodami. Te główne atrakcje odbędą się w siedzibie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU, które znajduje się na 5 piętrze w Plazie.

Z kolei na parkingu przed budynkiem CH Plaza w specjalnym namiocie powstanie strefa TUTU. Tam na dzieci czekać będzie specjalna strefa odznaczeń. Odbędą się w niej również gry, zabawy i konkursy. Dodatkowo dzieci otrzymają tam balony, przypinki i zaproszenia do TUTU
Reklama
- TUTU powstało z myślą o dzieciach. Dlatego dedykujemy ten dzień właśnie im! Przygotowaliśmy takie atrakcje, jakie zazwyczaj wywołują u dzieci największy zachwyt i zainteresowanie – zachęca Monika Marković, prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, które uruchomiło TUTU.

TUTU to wyjątkowy projekt autorstwa Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, który ma przede wszystkim zapewnić pomoc i spokój dzieciom z Ukrainy. Na powierzchni 300 m kw. dzieci od poniedziałku do piątku mogą spędzać ze sobą czas, a także brać udział w rozwojowych i terapeutycznych zajęciach. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwa doświadczony zespół dwujęzycznych specjalistów, który gdy jest taka potrzeba, zapewnia dzieciom profesjonalne wsparcie psychologiczne. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Reklama