Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Maczka i Siemieńskiego. Możliwe opóźnienia autobusów MPK

Dodano: 23.06.2025 r. / Redakcja

Przebudowa skrzyżowania ul. Maczka i Siemieńskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Przebudowa skrzyżowania ul. Maczka i Siemieńskiego / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W nocy z 23 na 24 czerwca na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Maczka i Siemieńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 czerwca br.) w obrębie skrzyżowania ul. Maczka i Siemieńskiego, będzie układana asfaltowa warstwa ścieralna. W związku z tym wystąpią utrudniania w ruchu. Dopuszczalny będzie tylko ruch autobusów. „Z uwagi na krótkotrwałe zamknięcie przejazdu mogą pojawić się zaburzenia w punktualności kursowania autobusów” – czytamy w komunikacie ZTM.

Przebudowa skrzyżowania ulic Maczka i Siemieńskiego to inwestycja realizowana w ramach budowy Wisłokostrady.

Reklama

Od 7 kwietnia na ww skrzyżowaniu obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Wyłączona została sygnalizacja świetlna, a ruch przez dotychczasowe skrzyżowanie odbywa się wyłącznie wzdłuż ul. Siemieńskiego. Nie ma możliwości wjazdu i wyjazdu ze skrzyżowania od strony ul. Gen Maczka.

Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wykonawca robi wszystko, aby do końca czerwca zakończyć prace przy I etapie budowy Wisłokostrady i udostępnić dla ruchu nowy Most Załęski, przebudowane skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i Gen. Maczka oraz nowy odcinek ul. Ciepłowniczej wraz z rondem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowery. Najbliższa akcja już 20 lipca

RZESZÓW. Znakowanie odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Wcześniej, należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

Rzeszów

W pobliżu Wisłoka posadzono kolejne duże drzewa

RZESZÓW. Lipy szerokolistne i klony pojawiły się na terenie poniżej wybudowanego niedawno łącznika al. Kopisto i ul. Wierzbową. 

Reklama