Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Od 5 maja zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca PKP

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z rozpoczęciem prac przy budowie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, od czwartku 5 maja 2022r. na okres 30 dni, zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca kolejowego w Rzeszowie.

Zamknięte dla ruchu zostaną odcinki ulic Grottgera i Asnyka. Kierowcy jadący ul. Asnyka w kierunku dworca kolejowego będą mogli dojechać tylko do skrzyżowania z ul. św. Mikołaja. Skrzyżowanie ulic Asnyka i Grottgera będzie nieprzejezdne. Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grottgera, od skrzyżowania z Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja będzie jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego.

Budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego podzielono na trzy etapy. Pierwszy z nich to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu podziemnego dla ponad 100 samochodów oraz miejsc postojowych dla taksówek, rowerów. Parking będzie połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem. Drugi etap to przebudowa układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego oraz znajdującego się przed nim placu. Obejmie ona ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Rzeszów

Szeregi podkarpackiej policji zasilił nowy wierzchowiec

RZESZÓW. Owidiusz, to koń rasy wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego.

Rzeszów

Koniec z prohibicją na Śródmieściu. Ratusz nie odwoła się od decyzji WSA

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie unieważnił uchwałę rzeszowskich radnych mówiącą o zakazie sprzedaży alkoholu od godziny 22.00 do 06.00 na terenie Śródmieścia.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejne osiedle. Będą też dwie nowe ulice

RZESZÓW. Na terenie miasta znajdzie się ul. Tadeusza Hejdy, ul. Czudecka oraz osiedle Zawiszy Czarnego.

Rzeszów

Przebudowa ronda Pobitno. Jest szansa na opracowanie dokumentacji projektowej

RZESZÓW. Jedna z ofert odpowiada wymaganiom finansowym, stawianym przez miasto.

Reklama