Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

Uwaga mieszkańcy. Zmiany terminów odbioru śmieci w Rzeszowie

Dodano: 18.12.2025 r. / Redakcja

Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl
Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz noworocznym, zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Jeśli nie chcesz, aby śmieci zalegały Ci w domu, sprawdź w jakie dni odbędzie się zbiórka.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przedstawiło zmieniony harmonogram odbioru śmieci od mieszkańców Rzeszowa w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku:

• za poniedziałek, 22.12.2025 r. – odbiór będzie wcześniej tj. już w sobotę 20.12.2025 r.,
• za wtorek, 23.12.2025 r. - odbiór nastąpi w poniedziałek, 22.12.2025 r.,
• za środę, 24.12.2025 r. – odbiór zostanie przeniesiony na wtorek, 23.12.2025 r.,
• za czwartek, 25.12.2025 r. – odbiór będzie też we wtorek, 23.12.2025 r.,
• za piątek, 26.12.2025 r. – odbiór odbędzie się w sobotę, 27.12.2025 r.

Zmiany w harmonogramie odbioru śmieci nastąpią również w pierwszym tygodniu nowego roku. Odbiór przypadający na czwartek, 1 stycznia 2026 roku, zostanie wykonany w piątek, 2 stycznia. Z kolei wywózka za piątek (2.01) odbędzie się dzień później, tj. 3 stycznia.

Kolejna zmiana dotyczy wtorku, 6 stycznia, kiedy przypada święto Trzech Króli. Przypadający na ten dzień odbiór odpadów, przełożono na środę 7.01.2026 r. W pozostałych dniach tygodnia harmonogram ulegnie przesunięciu o jeden dzień – aż do soboty włącznie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

RZESZÓW. Powstanie ich pięć. Mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich znajdzie się miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Rzeszów

Ostatnia szansa na łyżwy w Parku Sybiraków. Zbliża się koniec sezonu

RZESZÓW. To ostatnie tygodnie, a być może nawet dni funkcjonowania lodowiska na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Reklama