Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

V Integracyjne Zawody Pływackie już 2 czerwca na rzeszowskiej „Muszelce"

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z poprzedniej edycji Integracyjnych Zawodów Pływackich / Materiały organizatora
Zdjęcie z poprzedniej edycji Integracyjnych Zawodów Pływackich / Materiały organizatora

Rzeszów po raz piąty stanie się areną wyjątkowej sportowej rywalizacji. 2 czerwca na pływalni Muszelka odbędą się V Integracyjne Zawody Pływackie – Rzeszów 2026, organizowane w ramach projektu „Rzeszów 2026 – Europejskie Miasto Sportu".

Do udziału w wydarzeniu zaproszono uczniów rzeszowskich szkół specjalnych oraz placówek z oddziałami integracyjnymi. To okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy, budowania pewności siebie i pokazania, że basen to przestrzeń otwarta dla każdego — niezależnie od poziomu sprawności.

Tegoroczna edycja wpisuje się w prestiżowy tytuł, jaki Rzeszów uzyskał, tj. Europejskiego Miasta Sportu 2026. To wyróżnienie zobowiązuje organizatorów do tworzenia inicjatyw, które łączą mieszkańców i promują aktywność fizyczną. Projekt EMS 2026 obejmuje nie tylko wydarzenia sportowe, ale też działania społeczne, edukacyjne i promocyjne, prowadzone we współpracy miasta z instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i partnerami prywatnymi.

Reklama

Partnerami zawodów na pływalni Muszelka są: Rzeszów – stolica innowacji, Ziaja Polska oraz Rzeszowianka. Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji jest PGE Energia Ciepła.

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników, nauczycieli, rodziców i kibiców do wspólnego świętowania sportu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 6 maja rzeszowskie przedszkola i żłobki znów otwarte

RZESZÓW. Ok. 25% rodziców chce posłać dzieci do przedszkoli i 15% do żłobków, tak wynika z ankiety jaką uzupełniali rodzice na prośbę placówek.

Rzeszów

Wracają opłaty w strefie płatnego parkowania. Jest drożej

RZESZÓW. Od poniedziałku, za postój w strefie płatnego parkowania znów trzeba będzie zapłacić i to więcej niż dotychczas.

Rzeszów

Ukradł 5 tys. zł z salonu gier na Nowym Mieście. Został zatrzymany

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 5 tys. zł w salonie gier. Zatrzymany przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Od 11 maja stopniowe znoszenie ograniczeń w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje stopniowo przywracać funkcjonowanie komunikacji miejskiej do stanu sprzed epidemii.

Rzeszów

Znamy opinię wojewody na temat poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zgodziła się na przyłączenie do Rzeszowa obszaru Pogwizdowa Nowego. Negatywnie natomiast zaopiniowała przyłączenie Malawy i część obszaru sołectwa Racławówka.

Rzeszów

Prof. Sylwester Czopek ponownie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Rzeszów

W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, na ul. Miłej spłonął Land Rover

Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.  

Rzeszów

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Reklama