Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

V Integracyjne Zawody Pływackie już 2 czerwca na rzeszowskiej „Muszelce"

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z poprzedniej edycji Integracyjnych Zawodów Pływackich / Materiały organizatora
Zdjęcie z poprzedniej edycji Integracyjnych Zawodów Pływackich / Materiały organizatora

Rzeszów po raz piąty stanie się areną wyjątkowej sportowej rywalizacji. 2 czerwca na pływalni Muszelka odbędą się V Integracyjne Zawody Pływackie – Rzeszów 2026, organizowane w ramach projektu „Rzeszów 2026 – Europejskie Miasto Sportu".

Do udziału w wydarzeniu zaproszono uczniów rzeszowskich szkół specjalnych oraz placówek z oddziałami integracyjnymi. To okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy, budowania pewności siebie i pokazania, że basen to przestrzeń otwarta dla każdego — niezależnie od poziomu sprawności.

Tegoroczna edycja wpisuje się w prestiżowy tytuł, jaki Rzeszów uzyskał, tj. Europejskiego Miasta Sportu 2026. To wyróżnienie zobowiązuje organizatorów do tworzenia inicjatyw, które łączą mieszkańców i promują aktywność fizyczną. Projekt EMS 2026 obejmuje nie tylko wydarzenia sportowe, ale też działania społeczne, edukacyjne i promocyjne, prowadzone we współpracy miasta z instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i partnerami prywatnymi.

Reklama

Partnerami zawodów na pływalni Muszelka są: Rzeszów – stolica innowacji, Ziaja Polska oraz Rzeszowianka. Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji jest PGE Energia Ciepła.

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników, nauczycieli, rodziców i kibiców do wspólnego świętowania sportu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji rzeszowskiego Centrum Informacji Turystycznej

RZESZÓW. Nowa lokalizacja, dla osób poszukujących informacji o rzeszowskich atrakcjach, znajdzie się przy ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy już tylko 16 miast. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów

RZESZÓW. Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. Rzeszów znalazł się w finałowej 16-nastce.

Rzeszów

Zamknięto Podziemną Trasę Turystyczną. Po otwarciu stanie się drugim „Hydropolis”?

RZESZÓW. Cała inwestycja kosztować będzie prawie 22 mln zł.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa z okazji 28. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Odjazdy autobusu spod Ratusza wykonywane będą o godzinach 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 i 18:00.

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Reklama