Rzeszów - Wtorek, 07.07.2026
Reklama

V Integracyjne Zawody Pływackie już 2 czerwca na rzeszowskiej „Muszelce"

Dodano: 13.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z poprzedniej edycji Integracyjnych Zawodów Pływackich / Materiały organizatora
Zdjęcie z poprzedniej edycji Integracyjnych Zawodów Pływackich / Materiały organizatora

Rzeszów po raz piąty stanie się areną wyjątkowej sportowej rywalizacji. 2 czerwca na pływalni Muszelka odbędą się V Integracyjne Zawody Pływackie – Rzeszów 2026, organizowane w ramach projektu „Rzeszów 2026 – Europejskie Miasto Sportu".

Do udziału w wydarzeniu zaproszono uczniów rzeszowskich szkół specjalnych oraz placówek z oddziałami integracyjnymi. To okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy, budowania pewności siebie i pokazania, że basen to przestrzeń otwarta dla każdego — niezależnie od poziomu sprawności.

Tegoroczna edycja wpisuje się w prestiżowy tytuł, jaki Rzeszów uzyskał, tj. Europejskiego Miasta Sportu 2026. To wyróżnienie zobowiązuje organizatorów do tworzenia inicjatyw, które łączą mieszkańców i promują aktywność fizyczną. Projekt EMS 2026 obejmuje nie tylko wydarzenia sportowe, ale też działania społeczne, edukacyjne i promocyjne, prowadzone we współpracy miasta z instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i partnerami prywatnymi.

Reklama

Partnerami zawodów na pływalni Muszelka są: Rzeszów – stolica innowacji, Ziaja Polska oraz Rzeszowianka. Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji jest PGE Energia Ciepła.

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników, nauczycieli, rodziców i kibiców do wspólnego świętowania sportu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Rzeszów

Linia nr 50 nie zostanie przywrócona. Powodem są problemy na jednym z remontowanych odcinków

RZESZÓW. W związku z przeciągającymi się pracami na jednym z odcinków, mieszkańcy Zalesiu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Reklama