Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

Dodano: 12.03.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszowscy policjanci otrzymali informacje o niebezpiecznym znalezisku wczoraj, po godz. 15:00. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili fakt ich odnalezienia oraz zabezpieczyli miejsce dla osób postronnych.

Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej ustalili, że to niewybuchy pochodzące z czasów II Wojny Światowej. - W sumie zostało wykopanych 5 pocisków artyleryjskich, z czego jeden był rozszczelniony – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Dzisiaj wybuchy zostaną zabrane do neutralizacji saperów z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie. Do czasu ich przyjazdu, miejsce niebezpiecznego znaleziska pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy

RZESZÓW. Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia.

Rzeszów

Oto najlepsze szkoły średnie w Rzeszowie wg rankingu „Perpektywy”

RZESZÓW. Uroczyste ogłoszenie wyników 21. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 58-latka trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło ok. godziny 7.40 na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

W poniedziałek przed Urzędem Wojewódzkim protest przeciwko rzezi dzików

RZESZÓW. Rzeź ma mieć charakter polowań zbiorowych, które rozpoczną się 12 stycznia.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powstanie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu

RZESZÓW. Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Reklama