Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

Dodano: 18.07.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”. Akcję organizuje CH Plaza Rzeszów. W najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. podczas finału w atrium Centrum odbędzie się m.in. kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa w sportach rekreacyjnych. Start o godzinie 14:00.

Akcja „Nie kręcę bez kasku” ma na celu propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych. Głównym założeniem jest przekonanie rowerzystów, ale także rolkarzy do jazdy w kasku, który może uratować życie. Kampania „Nie kręcę bez kasku” rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. Wtedy CH Plaza Rzeszów ogłosiła konkurs na hasło promujące inicjatywę.

Wybrane zostały dwa hasła: „Nie kręcę bez kasku” autorstwa Marty Krygielewicz oraz „Niech kask będzie z Tobą” – Małgorzaty Janczak, które trafiły na billboardy wiszące w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rzeszowskich rowerzystów i rolkarzy. Autorki najlepszych haseł promocyjnych w nagrodę otrzymały od CH Plaza Rzeszów zestawy ochraniaczy i kaski rowerowe.
Reklama
Akcja „Nie kręcę bez kasku” podsumowana zostanie w najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. W godzinach od 14:00 do 18:00 CH Plaza Rzeszów rozdawać będzie kaski rowerowe. Wystarczy w tym dniu zrobić zakupy za minimum 50 zł i wziąć udział w zabawie pt. „wykręć energię”. Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie wykręcenie odpowiedniego poziomu energii na specjalnym rowerze. Do zdobycia są kaski rowerowe dla dzieci i dla dorosłych, a także światełka i odblaskowe gadżety.

Dodatkowo w czasie trwania #Kaskakcji w CH Plaza Rzeszów zorganizowane zostanie bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami. O godzinie 16 odbędzie się otwarty panel dyskusyjny pt. „bezpieczeństwo w sportach rekreacyjnych”. Wezmą w nim udział specjaliści z zakresu neurochirurgii, fizjoterapii, przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także organizatorzy zawodów rowerowych. Również od godziny 16:00 z atrium rzeszowskiej Plazy audycję na żywo nadawać będzie Polskie Radio Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Rzeszów

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Rzeszów

Ratusz może cofnąć decyzję o odwołaniu premiery spektaklu #chybanieja. Teatr Maska pracy nie przerywa

RZESZÓW.  Dziś już wiemy, że decyzja o odwołaniu spektaklu może zostać cofnięta.

Rzeszów

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa.

Reklama