Rzeszów - Poniedziałek, 13.04.2026
Reklama

W ciągu ul. Langiewicza powstanie bezkolizyjny przejazd przez tory

Dodano: 27.01.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł zarezerwowano w budżecie miasta na opracowanie dokumentacji projektowej bezkolizyjnej przeprawy przez tory w ciągu ul. Langiewicza. Przetarg ma ruszyć jeszcze w lutym br.

Aktualnie trwa przetarg na dokumentację budowy wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej. Wiadukt ten połączy centrum z zachodnią, mocno rozbudowującą się częścią Rzeszowa, omijając tory kolejowe, po których kursują pociągi w kierunku Jasła. Częstotliwość przejazdu pociągów będzie się zwiększała w związku z uruchamianiem kolejnych połączeń Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

- Nie chcę, aby wiadukt łączący Wyspiańskiego z Hoffmanowej był jedynym nowym tego typu połączeniem. Dlatego postanowiłem przyspieszyć prace nad drugim – w ciągu ul. Langiewicza. Początkowy plan był taki, aby w tym roku powstała tylko koncepcja tej inwestycji. Dziś, na mój wniosek, w budżecie Rzeszowa zarezerwowane zostały dodatkowe pieniądze – ponad 300 tys. zł, które powinny wystarczyć na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania – mówi prezydent Konrad Fijołek.

Przetarg na wybór projektanta ma być ogłoszony jeszcze w lutym br. Dokumentacja powinna być gotowa w połowie 2023 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Rzeszów

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

RZESZÓW. NSZZ "Solidarność" postuluje m.in. o podwyżki w sferze finansów publicznych. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska upamiętniła muralem pierwszego rektora uczelni

RZESZÓW. Mural przedstawiający rektora pierwszej rzeszowskiej uczelni namalowano w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Rzeszów

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc.

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Reklama