Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

Dodano:

fot. 7R SA
fot. 7R SA
RZESZÓW. Ruszyła budowa parku magazynowego, który znajdzie się w strefie ekonomicznej Dolina Lotnicza. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw. Wykonawcą inwestycji jest firma Bremer Sp. z o.o. Deweloperem inwestycji 7R Park Rzeszów jest 7R SA.

7R Park Rzeszów to projekt składający się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni ok. 56 000 mkw. Inwestycja została zlokalizowana przy drodze ekspresowej S19 i DK 94. Zważywszy na dużą koncentracje firm branży lotniczej oraz ośrodków naukowo-badawczych w tym regionie, to inwestycja dość dobrze wpisuje się w krajobraz Doliny Lotniczej.

„Dla naszego nowego parku wybraliśmy unikalną lokalizację - 7R Park Rzeszów będzie położony najbliżej centrum miasta ze wszystkich obecnych w okolicy, a łatwy dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacji miejskiej sprawia, że jest to także atrakcyjna lokalizacja dla pracowników” -  wyjaśnia Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Bremer Sp. z o.o. Pierwszy budynek 7R Park Rzeszów zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2019 roku. Pierwszy budynek będzie miał powierzchnie 32 tys. mkw., kolejny 20,5 tys. mkw.  Cała inwestycja będzie gotowa do końca 2020 roku.
Reklama
„Szacuje się, że zatrudnienie na terenie 7R Park Rzeszów znajdzie od 150 do 200 osób” – informuje Bartłomiej Krawiecki.

7R jest ogólnopolskim deweloperem, działającym na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma istnieje od 2009 roku, realizując zarówno centra magazynowe, przemysłowe oraz obiekty typu build to suit. Magazyny budowane w Rzeszowie będą ich pierwsza inwestycją na Podkarpaciu.

„Pierwsza podpisana już umowa najmu z dużym operatorem logistycznym oraz zainteresowanie ze strony kolejnych potencjalnych klientów zdecydowanie potwierdzają atrakcyjność mniejszych aglomeracji takich jak Rzeszów i słuszność naszej strategii lokowania kolejnych inwestycji 7R właśnie w takich miastach” – dodaje Bartłomiej Krawiecki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. 

Reklama