Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

 - Na rzeszowskie Bulwary powraca wielkie sportowe wydarzenie - PKO Półmaraton Rzeszowski. Biegacze znowu mają możliwość przeżywania emocji związanych z rywalizacją i doskonałą okazję do pomagania, uczestnicząc w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii”. Trzymam kciuki za wszystkich startujących. – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO Banku Polskim

Start i meta biegów będą zlokalizowane obok sceny na Bulwarach. Trasa biegu została wyznaczona wzdłuż Wisłoka od okolic sceny do końca ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ulicy Jarowej następnie powrót aż do okolic dawnego parku linowego na Olszynkach.

Uczestnicy półmaratonu pokonają dwie pętle o długości 10,548 km. Start pierwszej serii biegu odbędzie się o godzinie 7:00, kolejna grupa o godzinie 7:30 i o 8:00. Wszystkie sztafety półmaratońskie wystartują w serii o godzinie 7.30.
Reklama
Biuro zawodów będzie zlokalizowane w hali Podpromie. Podczas odbierania pakietów startowych każda w pełni zaszczepiona osoba powinna posiadać przy sobie odpowiednie zaświadczenie.

Obecnie na liście startowej jest ok. 700 zawodników, którzy wystartują w półmaratonie oraz około 40 czteroosobowych sztafet. Można będzie się jeszcze zapisać w biurze zawodów w dniu 19 czerwca od 15:00 do 18:00 lub w dniu zawodów od godziny 6:00 rano.

Gościem specjalnym 14.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie Sebastian Chmara – Mistrz Świata w Siedmioboju Lekkoatletycznym, obecnie komentator sportowy. Podobnie jak w poprzednich edycjach rzeszowskich biegów tak i teraz będzie zorganizowana akcja charytatywna „Biegnę dla…”. Tym razem uczestnicy pobiegną dla 3-letniej Juli, która boryka się z poważną wadą słuchu. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Julii” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58.

Reklama