Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę z okazji Święta Wojska Polskiego, na parkingu PUW odbędzie się piknik wojskowy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 17:00. Na parkingu przed Urzędem Wojewódzkim staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak” (w różnej wersji uzbrojenia), Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Sprzęt zaprezentują również pozostałe służby mundurowe. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów Państwowej Straży Pożarnej, zaglądnąć do policyjnego radiowozu, porozmawiać z ratownikami medycznymi, a w towarzystwie ekspertów z NBP nauczyć się  rozpoznawania znaków pieniężnych oraz sprawdzić ile zmieści bankowóz. W trakcie pikniku dowiemy się także czego lepiej nie przywozić z wakacji i jak działa mobilny rentgen. Nie zabraknie również wojskowej grochówki.

Na terenie pikniku funkcjonował będzie Tymczasowy Punkt Szczepień, w którym będzie można się zaszczepić przeciwko Covid-19, bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną godzinę. Punkt będzie działał w godzinach: 13:30 - 17:00. Szczepić będą dwa zespoły złożone z kadry szpitala MSWiA w Rzeszowie. Badanie kwalifikacyjne do szczepienia przeprowadzi lekarz. Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson.
Reklama
W związku z organizacją uroczystości, 13, 14 i 15 lipca parking przy PUW będzie niedostępny. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z miejsc zlokalizowanych na parkingu od strony ul. Grunwaldzkiej.

PROGRAM PIKNIKU
  • animacje, gry i zabawy dla dzieci,
  • promocja książki „Historia wojsk górskich II Rzeczypospolitej 1918-1939”, autor dr Wojciech Moś, wyd. Avalon,
  • wystawa fotograficzna ,,21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Siłach Odpowiedzi NATO”,
  • koncert Sekcji Wokalnej Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa,
  • atrakcje kulinarne – grochówka wojskowa,
  • stoiska promocyjne, prezentacje uzbrojenia, umiejętności oraz nowoczesnego sprzętu Partnerów wydarzenia. 
  • możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Rzeszów

Umowa na projekt tunelu pod rondem Pobitno podpisana

RZESZÓW. Miasto za projekt zapłaci 1,4 mln zł.

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów miejskich

RZESZÓW. Już za kilka dni ulicami Rzeszowa przebiegnie Rzeszów Business Run 2019. 3,5 km trasą pobiegnie około 150 drużyn. 

Rzeszów

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

Reklama