Rzeszów - Poniedziałek, 07.07.2025
Reklama

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

Dodano:

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
PODKARPACIE. Pompowanie wody z zalanych piwnic, udrożnienie przepustów drogowych, a nawet pożar. Podkarpaccy Strażacy walczyli ze skutkami burzy.

64 razy wyjeżdżali z podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które przeszły w niedzielę (19.05) nad naszym regionem.

Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic, posesji i garaży. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy w powiatach rzeszowskim kolbuszowskim i lubaczowskim.

Około 15:30 w niedziele straż otrzymała informację o pożarze domu w Boguchwale. Okazało się, że w wyniku uderzenia pioruna zapaliło się poddasze budynku. Mieszkańcy ewakuowali się z domu przed przyjazdem strażaków.

Ogień został szybko ugaszony – strażacy zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru na pozostałą część domu. W akcji gaśniczej Uczestniczyło 6 Zastępów Straży Pożarnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało nikt nie został ranny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wyda banknot z podobizną swojej patronki

RZESZÓW. Od 21 sierpnia będzie można nabyć banknot 0 Euro z podobizną Wandy Siemaszkowej, patronki rzeszowskiego teatru przy ul. Sokoła. Nakład jest ograniczony. 

Reklama