Rzeszów - Środa, 03.09.2025
Reklama

W niedzielę spiszesz się na rzeszowskim Rynku. Będą również koncerty i atrakcje

Dodano: 09.09.2021 r.

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę (12 września) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Piknik Spisowy, podczas którego będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Organizatorzy zaplanowali również koncerty oraz liczne atrakcje dla mieszkańców. Wydarzenie będzie połączone z Finałem Podkarpackiego Elektro Tournée organizowanego przez G&G Auto.

30 września mija termin spisywania się Polaków w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie zdążyli wypełnić stosownego formularza, będą mogli się spisać podczas Pikniku Spisowego, który wystartuje w najbliższą niedzielę w samo południe na rzeszowskim Rynku.

Na płycie Rynku zaparkuje między innymi tzw. spisobus. Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaplanował przy tym liczne konkursy z nagrodami.

Na uczestników Pikniku  czekają też dwa koncerty. O 12.30 wystąpi Patryk Mateja – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, który ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach muzycznych i płytę „Już To Wiem”. Obecnie pracuje nad drugim albumem – w klimacie hard-rockowym.
Reklama
 Na piknikowej scenie usłyszymy też The FoxCats. Zespół bazuje głównie na muzyce z lat 50-tych i 60-tych. The FoxCats grają w rytmach rock'n'rolla, rockabilly, pop-rocka. W programie Pikniku przewidziano też występ Akademii Aktorskiej „Artysta” z piosenkami z musicalu „Piotruś Pan”.

Piknik Spisowy to także liczne bezpłatne atrakcje dla najmłodszych – między innymi zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, zabawy z wodzirejem, strefa gier, dmuchańce i trampoliny, zwierzaki z balonów, bańki mydlane.

Będzie też gratka dla fanów motoryzacji – podczas Pikniku odbędzie się Finał Podkarpackiego Elektro Tournéez G&G Auto. Chętni będą mogli skorzystać z jazd testowych najnowszymi samochodami elektrycznymi, wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z czterech nagród głównych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Reklama