Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

Dodano: 07.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Trasa tegorocznego biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Utrudnienia potrwają od godz. 8:00 do około godz. 14:00.

Wielkie bieganie rozpocznie się o godz. 9:30. Półmaraton rzeszowski rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Uczestnicy półmaratony wyrusza z rzeszowskiego Rynku, gdzie zlokalizowany będzie start i meta.  

Dalej trasa będzie przebiegać: ul. T. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, ul. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańską, ul. Wincentego Pola do Bulwarów nad Wisłokiem. Bulwarami zawodnicy pobiegną do Lisiej Góry, gdzie zawrócą i pobiegnął przez Olszynki do ul. F Szopena, a następnie ul. Słowackiego do Rynku, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na ul. Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Plac Śreniawitów. Ruch na placu będzie odbywał się tylko od ulicy Lisa Kuli do ul. Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku. W związku z tym całkowicie zamknięty będzie Most Zamkowy.
Reklama
Cała trasa zamknięta będzie zgodnie z powyższym wykazem w godz. od 8.00 do 13.00.

Od godz. 3:00 w nocy rozkładane będą elementy zabezpieczające półmaraton. Już wtedy mogą wystąpić pierwsze utrudnienia. Jednak ulice nie będą zamknięte.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14:00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu. 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

W godz. ok. 8:30 – 12:30 autobusy kursujące ulicą Hetmańską, Szopena, Targową zostaną skierowane trasą objazdową przez ulice W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i Cieplińskiego, natomiast autobusy kursujące na odcinku trasy Lisa-Kuli – Kopisto pojadą objazdem alejami Piłsudskiego oraz Rejtana.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Reklama