Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

W niedzielę w Rzeszowie bezpłatna komunikacja miejska

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 1 czerwca, czyli w dniu II tury wyborów Prezydenta RP z rzeszowskiej komunikacji publicznej będzie można korzystać bezpłatnie.

Bezpłatna komunikacja w dniu wyborów jest efektem uchwały, którą w 2024 roku przyjęła Rada Miasta Rzeszowa. Na mocy tej uchwały w najbliższą niedzielę z rzeszowskiej komunikacji będzie można korzystać bez konieczności zakupu biletu.

Jak czytamy w uzasadnieniu ww. uchwały, celem wprowadzenia darmowych przejazdów w dniu wyborów jest „ pomoc osobom posiadającym czynne prawa wyborcze w realizacji swoich uprawnień do oddania głosu na wybranych kandydatów/kandydatki poprzez dotarcie komunikacją miejską do lokali wyborczych bez ponoszenia opłat za przejazd komunikacją miejską oraz zwiększenie frekwencji wyborczej, która jest fundamentalnym elementem funkcjonowania demokracji”.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył przetarg na odbiór śmieci w 2020 i 2021 roku

RZESZÓW. Oferty wykonawców poznamy najwcześniej po 27 sierpnia br.

Rzeszów

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu.

Rzeszów

Tymczasowe zmiany w obsłudze klientów w placówkach ZUS i COT

RZESZÓW. Prace rozpoczną się od 2 sierpnia od godziny 14.00.

Rzeszów

Remont stacji Rzeszów Główny. Rozpoczęto przygotowania do budowy przejścia z windami

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny przejście pod torami zastąpi kładkę. Będą także windy na perony.

Rzeszów

Rada Ministrów przeciwko poszerzeniu Rzeszowa. Ratusz zapowiada walkę do końca

RZESZÓW. Rada Ministrów podzieliła negatywną opinie wojewody podkarpackiego i Komisji Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Rzeszów

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Co zaplanował Rzeszów?

RZESZÓW. Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Rzeszów

Wybrano listę projektów Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r.

RZESZÓW. Głosowanie odbędzie się od 30 sierpnia do 20 września br.

Reklama