Rzeszów - Wtorek, 30.09.2025
Reklama

W niedzielę X edycja Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 25.09.2025 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Około 1200 osób weźmie udział w jubileuszowej X edycji Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na ulicach Rzeszowa. W wydarzeniu wezmą udział biegacze z całej Polski.

- Podczas Festiwalu Biegowego każdy znajdzie odpowiedni dystans - od bardzo szybkiego na jedną milę po klasyczną „dziesiątkę”. Przypomnę, że ta impreza zrodziła się od biegu na pięć kilometrów, który kiedyś towarzyszył Maratonowi Rzeszowskiemu. Od początku ten bieg był pod patronatem Pratt&Whitney. Ogromne zainteresowanie sprawiło, że dzisiaj mamy już duży festiwal, w trakcie którego będą jeszcze biegi dziecięce i młodzieżowe. W niewielu miastach udaje się je zorganizować na takim poziomie jak w Rzeszowie – podkreślił Marcin Stopa, Sekretarz Miasta, który sam pobiegnie w biegu na 5 km.

Organizatorem Festiwalu Biegowego jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega. W programie niedzielnej imprezy są: Bieg na 1 Mile (1609 m), 10.Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów na 5 km oraz 3.Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów na 10 km.

- Będziemy mieć również drugą edycję sztafety 2 x 5 km - tutaj będą biegać sztafety męskie, damskie i mieszane. O godzinie 9 startujemy z biegiem na milę. To jest taki bieg rozgrzewkowy dla początkujących, najlepszy dystans, każdy może spróbować. Biegi dziecięce i młodzieżowe rozpoczynamy od przedszkolaka aż do klasy siódmej, ósmej. Klasy średnie biegają już czy to w biegu na milę czy w biegu na 5 czy 10 km – poinformował Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Rozgrzewka z Matyldą Kowal

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12:00. Wcześniej Matylda Kowal, lekkoatletka i dwukrotna olimpijka, przeprowadzi rozgrzewkę. Start i meta zlokalizowana jest przy Centrum Handlowym Millenium Hall. Trasa jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zapisy odbywają się w biurze zawodów. Będzie ono otwarte w sobotę od godziny 16:00 do 18:00 a w niedzielę od godziny 7:00 w Millennium Hall (w okolicy Pizza Hut).

Zamknięte ulice

W niedzielę od godziny 5.30 zamknięta będzie aleja Kopisto - od ulicy Podwisłocze do alei Rejtana, a godzinę przed biegiem, czyli od godziny 11:00 zostanie zamknięta al. Rejtana - od Powstańców Warszawy do ulicy Kustronia. O godzinie 13.30 ulice powinny być już otwarte - oprócz ulicy Kopisto, gdzie po stronie centrum handlowego jeszcze będą utrudnienia do godziny 14.

Program Festiwalu Biegowego

09:00 – Bieg na 1 Milę z Marmą Polskie Folie (start i meta na ul. Kopisto, 2 pętle),

Reklama

09:30 – Biegi młodzieżowe, zapisy tylko w biurze zawodów,

10:30 – Dekoracja biegów młodzieżowych oraz biegu na 1 Milę,

11:40 – wspólna rozgrzewka – okolice startu, ul. Kopisto obok C.H. Millenium Hall,

12:00 – start biegu 10km (2 pętle) oraz 5km, (1 pętla), Sztafeta 2x5km

13:20 – dekoracja (może ulec przyśpieszeniu po przybiegnięciu ostatniego zawodnika).

Po dekoracji wśród uczestników biegu na 1Milę, 5km i 10km, Sztafety zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór.




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Reklama