Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Dodano: 27.10.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Jak co roku, w ostatni weekend października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawimy w nocy z 30 na 31 października, z godziny 3:00 na 2:00.

Mimo że początkowo planowano odstąpienie od zmiany czasu na terenie Unii Europejskiej już od tego roku, sprawa, od wybuchu pandemii koronawirusa, jest w zawieszeniu. Ci, którym doskwiera przestawianie zegarków muszą więc uzbroić się w cierpliwość i póki co dostosować się do zmiany. Pocieszeniem może być fakt, że od przyszłego tygodnia pośpimy godzinę dłużej.

Zmiana czasu niesie za sobą liczne konsekwencje, także w transporcie publicznym. W związku z tym ZTM w Rzeszowie podał, że w nocy z 30 na 31 października:
  • autobus linii N1 – przyjedzie na przystanek Dworzec Główny PKP 04 o godz. 2:55 czasu letniego, gdzie zakończy kurs. Odjazd z przystanku Dworzec Główny PKP 04 nastąpi o godz. 2:00 czasu zimowego w kierunku ulicy Łukasiewicza;
  • autobus linii N2 – przyjedzie na przystanek Dworzec Główny PKP 04 o godz. 2:57 czasu letniego, gdzie zakończy kurs. Odjazd z przystanku Dworzec Główny PKP 04 nastąpi o godz. 2:00 czasu zimowego w kierunku ulicy Bł. Karoliny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego ma powstać przy ul. Dołowej. Zamek na cele kultury

RZESZÓW. W ciągu trzech lat przy ul. Dołowej ma powstać nowy gmach Sądu Okręgowego. Obecna siedziba sądu, czyli Zamek Lubomirskich, zostanie przeznaczona na cele kultury.

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Reklama