Rzeszów - Środa, 03.09.2025
Reklama

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

Dodano: 20.02.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Nowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy w rejonie Millenium Hall, miał być gotowy w grudniu ubiegłego roku. Zakończenie inwestycji oddaliło się w czasie, ze względu na opóźnienie w transporcie dużego urządzenia zabawowego zamówionego za granicą. Atrakcja jest już na miejscu i trwa jej montaż, a prace przy budowie ogrodu dobiegają końca. Po dokonaniu odbiorów, obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom.

Ogród kieszonkowy w rejonie ulic Rejtana i Kopisto zajmuje powierzchnię około 32 arów. Podzielony został na dwie strefy. Po zachodniej stronie powstała strefa zieleni niskiej, w której utworzono ogród deszczowy i łąkę kwietną. We wschodniej części ogrodu znalazła się przestrzeń z urządzeniami i małą architekturą, wyposażona m.in. ławki, hamaki, leżaki, domki wiklinowe i dla owadów, stoły do szachów, duże urządzenie zabawowe oraz elementy wodne.

Strefy zostały połączone ciągiem pieszym o naturalnym charakterze.

Reklama

Na terenie parku pojawi się również sporo zieleni – ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew. Teren ogrodu będzie oświetlony.

Wykonawcą inwestycji jest firma PARK-M Poland ze Starego Sącza. Jej koszt to ponad 3,1 mln zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatnia partia gazowców Autosan dotarła do Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek do Rzeszowa przyjechało sześć gazowych autosanów, które zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to 81 mln zł.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów w WSIiZ ze zgodą MEiN

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uzyskała uprawienia do prowadzenia nowego, unikatowego w skali kraju kierunku o profilu praktycznym.

Rzeszów

Ul. Zygmunta I Starego będzie rozbudowana

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Rzeszów

Prof. Marta Wierzbieniec przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych

RZESZÓW/KRAJ. Profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, została przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierzaków ze schroniska Kundelek

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 3 organizuje zbiórkę dla bezdomnych zwierzaków z rzeszowskiego Schroniska „Kundelek” z okazji Dnia Praw Zwierząt.

Rzeszów

LOT wznawia wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W te wakacje samolotami LOT-u polecimy do Gdańska, Szczecina i chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane maszynami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Rzeszów

Powstała rzeszowska mapa murali i graffiti

RZESZÓW. W „Rzeszowskiej mapie murali i graffiti” znajdziecie 35 prac w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Każda zawiera obszerny opis z audiodeskrypcją i fotografie.

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Reklama