Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

W piątek studenci przejmą miasto, będą czasowe utrudnienia w ruchu. Sprawdź, którędy przejdzie korowód

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 8 maja 2026 r. na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się Rzeszowskie Juwenalia 2026. Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa w kierunku miasteczka akademickiego. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami, choć — jak zapewnia policja — w tym roku przemarsz nie powinien generować poważniejszych komplikacji w ruchu.

Uczestnicy juwenaliów zaczną się zbierać na rzeszowskim Rynku od godz. 13.00. Na scenie zaplanowano występy artystyczne oraz symboliczne przekazania kluczy do miasta. Stamtąd, około godz. 17.00, barwny korowód wyruszy w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Zakończenie przemarszu planowane jest w okolicach godz. 19.00.

Tegoroczna trasa pochodu poprowadzi ulicami: Rynek – Słowackiego – Szopena – Olszynki – Bulwary nad Wisłokiem – Hetmańska – al. Powstańców Warszawy – Emilii Plater, aż do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz płynnością ruchu czuwać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji. Na trasie studenckiego pochodu mundurowi będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności, wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Rzeszów

Będzie kolejne „odkomarzanie”. Drugi zabieg zostanie przeprowadzony 16 i 17 lipca

RZESZÓW. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Rzeszów

Szeregi podkarpackiej policji zasilił nowy wierzchowiec

RZESZÓW. Owidiusz, to koń rasy wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego.

Rzeszów

Koniec z prohibicją na Śródmieściu. Ratusz nie odwoła się od decyzji WSA

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie unieważnił uchwałę rzeszowskich radnych mówiącą o zakazie sprzedaży alkoholu od godziny 22.00 do 06.00 na terenie Śródmieścia.

Reklama