Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

Dodano: 11.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Poruszony zostanie temat nowych rodzajów biletów w komunikacji miejskiej oraz opłat za korzystanie z przystanków przy drogach publicznych, których właścicielem jest Gmina Miasto Rzeszów.

ZTM chce wprowadzić nowe rodzaje biletów okresowych, a mianowicie bilety trzydziestodniowe liniowe imienne, trzydziestodniowe sieciowe imienne, dziewięćdziesięciodniowe sieciowe imienne i stuosiemdziesięciodniowe sieciowe imienne.

Ceny za ww. bilety kształtować się będą następująco:
 
  • 30-dniowy liniowy imienny – normalny: 70 zł, ustawowy: 35 zł, samorządowy: 42 zł,
  • 30-dniowy sieciowy imienny – normalny: 88 zł, ustawowy: 44 zł, samorządowy: 49 zł
  • 90-dniowy sieciowy imienny – 249 zł,
  • 180-dniowy sieciowy imienny -  499 zł.
 
Wycofany zostanie również bilet miesięczny trasowy, prawdopodobnie przez znikome zainteresowanie tego typu biletem. Dodatkowo wg. nowej oferty uczniowie, będący podopiecznymi MOPS-u zakupią bilet miesięczny jedynie za 7 zł.

Kolejną uchwałą, jaką przedyskutują radni będą opłaty za korzystanie z przystanków i dworców, których właścicielem jest Gmina Miasto Rzeszów. Jak czytamy w projekcie uchwały pobierane opłaty mają na celu zapewnić prawidłowe ich utrzymanie, budowę, przebudowę oraz remonty.
Reklama
Wysokość przyszłych opłat:
 
  • 0,05 zł za jedno zatrzymanie na przystanku
  • 1,00 zł za jedno zatrzymanie na dworcu wyznaczonym do udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej dla środka transportu posiadającego do 40 miejsc siedzących oraz elektrycznego lub spełniającego normę spalin EURO 6;
  • 1,50 zł za jedno zatrzymanie na dworcu wyznaczonym do udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej dla środka transportu posiadającego do 40 miejsc siedzących i nie spełniającego normy spalin EURO 6;
  • 1, 50 zł za jedno zatrzymanie na dworcu wyznaczonym do udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej dla środka transportu posiadającego powyżej 40 miejsc siedzących oraz elektrycznego lub spełniającego normy spalin EURO 6;
  • 2,00 zł za jedno zatrzymanie na dworcu wyznaczonym do udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej dla środka transportu posiadającego powyżej 40 miejsc siedzących i nie spełniającego normy spalin EURO 6.
 
Nowy cennik ZTM-u oraz opłaty za korzystanie z przystanków i dworców będą tematem dyskusji radnych już 14 stycznia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Reklama