Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

W powiecie rzeszowskim utonęły dwie osoby

Dodano: 19.08.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. W minioną niedzielę w powiecie rzeszowskim utonęły dwie młode osoby – 22-latka z powiatu lubaczowskiego oraz 30-latek z powiatu rzeszowskiego.

W niedzielę, 16 sierpnia 2020 w podrzeszowskim Lipiu utonęła 22-mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Wg ustaleń policji, kobieta weszła do wody i po chwili zniknęła pod powierzchnią. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Ciało odnaleźli płetwonurkowie. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, 22- latki nie udało się uratować.

Tego samego dnia, po godz. 20:00 w miejscowości Stobierna - Przysiółek Poręby utonął 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna przebywał nad stawem wraz z kilkoma kolegami. 30-latek poszedł się kąpać. Po chwili przebywający na brzegu znajomi stracili go z oczu. Koledzy próbowali go odnaleźć, jednak bezskutecznie. Na miejsce wezwali służby ratunkowe, które wydobyły ciało 30-latka z wody. Pomimo akcji reanimacyjnej, mężczyzna zmarł.

Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznych zdarzeń.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Reklama