Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

W przyszłym roku czekają nas derby Rzeszowa? Wszystko zależy od Stali

Dodano: 04.06.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Stal Rzeszów stoi przed niepowtarzalną okazją awansu do 2 ligi. Piłkarzom z ul. Hetmańskiej do upragnionego mistrzostwa brakuje jednego zwycięstwa. Jeżeli w ostatniej kolejce Stal zatriumfuje, w przyszłym sezonie na mieszkańców Rzeszowa czekają derby.

Po zwycięstwie nad Chełmianką Chełm w 33. kolejce III ligi, Stal Rzeszów stoi przed szansą na zdobycie pierwszego miejsca w swojej grupie. Zarówno sprawa awansu do II ligi oraz mistrzostwa w 4 grupie III ligi zależy od ostatniej kolejki, w której przeciwnikiem Stali będzie Podhale Nowy Targ, obecny lider.

Na korzyść rzeszowiaków przemawia bilans spotkań u siebie. W tym aspekcie Stal przez cały sezon pozostawała niepokonana, podobnie zresztą wygląda sytuacja Podhala w meczach rozgrywanych w Nowym Targu, jednak tym razem podopiecznych Dariusza Mrózka czeka mecz wyjazdowy.

Dodatkowym smaczkiem spotkania będzie pojedynek dwóch najlepszych strzelców. Tomasz Płonka ze Stali uzbierał w tym sezonie 19 bramek, natomiast 17 bramkami może pochwalić się Artur Pląskowski.
Reklama
Przypomnijmy również, że do 30. kolejki drużyna Podhala utrzymywała serie dwunastu zwycięstw, którą przerwał wyjazdowy pojedynek z Sokołem Sieniawa, zajmującym aktualnie siódmą pozycję. Warto również wspomnieć, że drużyna z Rzeszowa wbiła rywalom w tym sezonie aż 85 bramek, tracąc przy tym zaledwie 26.

W najbliższą sobotę zawodników Stali Rzeszów czeka najtrudniejszy pojedynek sezonu, zarówno pod względem sportowym jak również mentalnym. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69. Do awansu potrzeba zwycięstwa, każdy inny scenariusz  premiuje drużynę z Nowego Targu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac ziemnych prowadzonych w rejonie ul. Spichlerzowej, operator koparki natrafił na niewybuch z czasów II wojny światowej. Rzeszowscy saperzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na torach w Trzcianie. Wstrzymany ruch pociągów

W Trzcianie pod Rzeszowem doszło dziś rano do śmiertelnego potrącenia kobiety przez pociąg. Od godziny 7.45 ruch na linii Rzeszów Główny – Trzciana jest wstrzymany. Przewoźnicy uruchamiają komunikację zastępczą.

Rzeszów

Budowa największej inwestycji MPWiK w Rzeszowie przekroczyła półmetek

RZESZÓW. Przeprowadzono pierwsze próby szczelności nowego zbiornika retencyjnego powstającego w ramach rozbudowy oczyszczalni ścieków MPWiK. To największa inwestycja w historii spółki. Jej wartość to 226 mln zł. Prace mają zakończyć się wiosną...

Rzeszów

Dodatkowe kursy kilku linii MPK na Rzeszowskie Kulturalia

RZESZÓW. W związku z organizowanymi w dniach 22–23 maja XIV Rzeszowskimi KultURaliami, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej. Zwiększona liczba przejazdów ma ułatwić uczestnikom dojazd na koncerty...

Rzeszów

Rzeszów zyska nowoczesną kompostownię. Rusza wielomilionowa inwestycja MPGK

RZESZÓW. Około 17 mln zł będzie kosztowała budowa Instalacji Biologicznego Przetwarzania Odpadów. Inwestycja powstanie na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie. Wybrano już wykonawcę tego zadania.

Rzeszów

Zderzenie dwóch aut na al. Rejtana w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Dziś rano na al. Rejtana, w rejonie hipermarketu E. Leclerc, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Volkswagena i Mercedesa. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby.

Rzeszów

Kibice przejdą ulicami Rzeszowa. Utrudnienia przed meczem Resovii ze Stalą Stalowa Wola

RZESZÓW. W piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie rozegrany zostanie mecz o Mistrzostwo Betclic 2. ligi mężczyzn w piłce nożnej. Resovia przed własną publicznością zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola....

Rzeszów

Kolizja na ul. Krakowskiej. Pijana kobieta uderzyła audi w znak drogowy

RZESZÓW. Ponad 3 promile w organizmie miała 34-letnia kobieta kierująca Audi, która straciła panowanie nad autem i uderzyła w znak drogowy. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama