Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

W przyszłym roku nowy duży parking na osiedlu Kotuli

Dodano: 08.12.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Parking na ponad 50 aut powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

W okolicy szkoły sióstr Pijarek znajduje się obecnie tylko jeden niewielki parking, z którego korzystają głównie właściciele pobliskich ogródków działkowych. Dlatego miasto zdecydowało o budowie nowego dużego miejsca do postoju aut.

Nowy plac, poza okolicznymi mieszkańcami, ma służyć także pracownikom szkoły oraz osobom przyjeżdżającym z dziećmi na pobliski plac zabaw. W związku z tym plac zostanie połączony nowym chodnikiem z ulicą Sanocką, od której strony znajduje się wejście do szkoły.

– Zgodnie z projektem parking ma mieć 56 miejsc, z czego dwa od strony placu zabaw będą zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Wjazd zaprojektowano od strony ul. Bł. Karoliny, zadaniem wykonawcy będzie także budowa odwodnienia terenu – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przetarg na budowę parkingu został już ogłoszony. Inwestycja ma zostać ukończona w przyszłym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Transmisja online z uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już 19 stycznia 2022 r. w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Na scenie rzeszowskiego rynku wystąpią m.in. Symptone, RSC, DOC. i Anika Dąbrowska.

Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu się udało. Podczas drugiej próby, złodziej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu.  

Rzeszów

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Rzeszów

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

RZESZÓW. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Rzeszów

W piątek i w sobotę elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować

RZESZÓW. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. większym hałasem.

Rzeszów

Ul. Myśliwska będzie oświetlona

RZESZÓW. Na ulicy Myśliwskiej na os. Pogwizdów Nowy powstanie oświetlenie. Inwestycja była jednym z zadań zgłoszona do tzw. kontaktów osiedlowych, w trakcie kampanii wyborczej Konrada Fijołka, które zobowiązał się realizować już jako...

Reklama