W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny
Dodano: 20.01.2021 r.
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. Mężczyzna najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia.
W związku z trwającym sezonem zimowym, policjanci prowadzą działania, mające na celu uchronienie osób szczególnie narażonych na wychłodzenie, tj. bezdomnych i samotnych. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia przed zimnem. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, altany na ogrodach działkowych, czy kanały ciepłownicze.
Wczoraj około godz. 15:00, podczas jednej z takich akcji, policjanci z komisariatu na Baranówce, w trakcie kontroli pustostanu przy ul. Chłopickiego, znaleźli zwłoki 45-letniego, bezdomnego mężczyzny.
45-latek najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.
Miejsce znalezienia zwłok zostało poddane oględzinom. Decyzją prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych. Jeżeli badanie potwierdzi, że przyczyną zgonu było wychłodzenie, będzie to pierwszy przypadek odnotowany tej zimy na Podkarpaciu.
RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala
RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....
RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.
RZESZÓW. Wybrano wykonawcę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach. Trasa łącząca aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, czyli tzw. Wisłokostrada ma być gotowa w 2026 roku.
RZESZÓW. 161 propozycji zadań zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa ich weryfikacja, a głosowanie rozpocznie się 8 września.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz