Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

Dodano: 20.01.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. Mężczyzna najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia.

W związku z trwającym sezonem zimowym, policjanci prowadzą działania, mające na celu uchronienie osób szczególnie narażonych na wychłodzenie, tj. bezdomnych i samotnych. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia przed zimnem. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, altany na ogrodach działkowych, czy kanały ciepłownicze.

Wczoraj około godz. 15:00, podczas jednej z takich akcji, policjanci z komisariatu na Baranówce, w trakcie kontroli pustostanu przy ul. Chłopickiego, znaleźli zwłoki 45-letniego, bezdomnego mężczyzny.  
45-latek najprawdopodobniej zmarł z wychłodzenia. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.

Miejsce znalezienia zwłok zostało poddane oględzinom. Decyzją prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych. Jeżeli badanie potwierdzi, że przyczyną zgonu było wychłodzenie, będzie to pierwszy przypadek odnotowany tej zimy na Podkarpaciu.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzeszów

14. edycja kultowej konferencji InternetBeta

RZESZÓW. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 września 2022 r. w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Rzeszów

Policjanci z rzeszowskiej drogówki mają nowe motocykle BMW

RZESZÓW. Funkcjonariusze od piątku patrolują na nich drogi Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Reklama