Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

W rejonie hali Podpromie powstanie wiele nowych mieszkań. Będą zmiany w organizacji ruchu?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz rozważa zmianę organizacji ruchu w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza. Zmiany wymusza zabudowa tamtych terenów.

W rejonie hali Podpromie pod względem inwestycyjnym dzieje się wiele i na nieszczęście kibiców sportu wykonywane prace nie są związane z modernizacją hali lecz dotyczą zabudowy mieszkaniowej.

Przypomnijmy, że powstają/powstaną tam dwie duże inwestycje, mowa o Wikana Square oraz Capital Towers Residence. Pierwsza z nich zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań, natomiast w związku z drugą inwestycją, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, powstanie kolejnych 113 mieszkań.

Z perspektywy osób poszukujących mieszkanie w tamtym rejonie to spełnienie marzeń, szkoda jednak, że ulice znajdujące się w tamtym rejonie, na dzień dzisiejszy nie są w stanie sprostać obciążeniu komunikacyjnemu jakie spowoduje wzmożony ruch samochodowy.
Czy w ratuszu mają na to jakiś plan? „Myślimy o modernizacji istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza” – wyjaśnia Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Na dzień dzisiejszy ruch w rejonie ww. ulic jest w miarę umiarkowany i na aktualne zapotrzebowanie kierowców w zupełności wystarcza. Sytuacja zacznie się komplikować za kilka lat, kiedy liczba  wyjeżdzających samochodów w najbardziej newralgicznych godzinach porannych i popołudniowych zacznie powodować dużo większe korki.

„Trudno jednoznacznie wskazywać czy to będzie poszerzenie, czy usprawnienie, czy zmiana organizacji ruchu. Do tej pory ul. Lenartowicza była ulicą boczną, mało uczęszczaną” – dodaje Marek Ustrobiński.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak uznać, że zmiany w organizacji ruchu powinny być wprowadzone dużo wcześniej, zanim jeszcze pierwsi z nowych mieszkańców odbiorą klucze do mieszkań.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Koronawirus. Rząd wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia

Ograniczona liczba osób w sklepie, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, zamknięte parki, bulwary i plaże – to część nowych, rządowych ograniczeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Za złamanie zakazów grozi kara...

Rzeszów

We wtorek dwa dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii MPK. Będą dodatkowe kursy

RZESZÓW. Zmiany dotyczą linii nr 16 i będą obowiązywały od 1 kwietnia. Jeden kurs zostanie przyspieszony i wprowadzone będą dwa nowe.

Rzeszów

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Tak było w weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus. 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [30.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Łącznie na Podkarpaciu to już 80 osób.

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Reklama