Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

W rejonie hali Podpromie powstanie wiele nowych mieszkań. Będą zmiany w organizacji ruchu?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz rozważa zmianę organizacji ruchu w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza. Zmiany wymusza zabudowa tamtych terenów.

W rejonie hali Podpromie pod względem inwestycyjnym dzieje się wiele i na nieszczęście kibiców sportu wykonywane prace nie są związane z modernizacją hali lecz dotyczą zabudowy mieszkaniowej.

Przypomnijmy, że powstają/powstaną tam dwie duże inwestycje, mowa o Wikana Square oraz Capital Towers Residence. Pierwsza z nich zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań, natomiast w związku z drugą inwestycją, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, powstanie kolejnych 113 mieszkań.

Z perspektywy osób poszukujących mieszkanie w tamtym rejonie to spełnienie marzeń, szkoda jednak, że ulice znajdujące się w tamtym rejonie, na dzień dzisiejszy nie są w stanie sprostać obciążeniu komunikacyjnemu jakie spowoduje wzmożony ruch samochodowy.
Czy w ratuszu mają na to jakiś plan? „Myślimy o modernizacji istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza” – wyjaśnia Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Na dzień dzisiejszy ruch w rejonie ww. ulic jest w miarę umiarkowany i na aktualne zapotrzebowanie kierowców w zupełności wystarcza. Sytuacja zacznie się komplikować za kilka lat, kiedy liczba  wyjeżdzających samochodów w najbardziej newralgicznych godzinach porannych i popołudniowych zacznie powodować dużo większe korki.

„Trudno jednoznacznie wskazywać czy to będzie poszerzenie, czy usprawnienie, czy zmiana organizacji ruchu. Do tej pory ul. Lenartowicza była ulicą boczną, mało uczęszczaną” – dodaje Marek Ustrobiński.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak uznać, że zmiany w organizacji ruchu powinny być wprowadzone dużo wcześniej, zanim jeszcze pierwsi z nowych mieszkańców odbiorą klucze do mieszkań.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Reklama