Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.
 
Liczne podtopienia terenu oraz budynków mieszkalnych i gospodarczych, zalane i uszkodzone drogi w powiecie rzeszowskim i w powiatach sąsiednich – to skutki gwałtownych burz i opadów jakie przeszły przez Podkarpacie w minionym tygodniu.
 
Od piątku, 26 czerwca 2020 r. obowiązywało Pogotowie Przeciwpowodziowe oraz całodobowy dyżur w Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Rzeszowa. Służby prowadziły intensywne działania ratownicze polegające zapobieganiu zalania budynków mieszkalnych, obiektów gospodarczych oraz wypompowywaniu wody z terenów zalanych. W trakcie działań zużyto ponad 200 m3 piasku oraz ok. 25 tysięcy worków.
 
W Rzeszowie do najbardziej dotkniętych podtopieniami należały zabudowania i ulice na osiedlu: Budziwój, Biała, Zalesie, Słocina, Wilkowyja.

Pogotowie Przeciwpowodziowe odwołane
 
W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej, dziś rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Niestety prognoza pogody nie jest zbyt optymistyczna. Dziś na terenie całego województwa podkarpackiego obowiązuje Alert RCB. Prognozuje się intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Możliwe nagłe wezbrania rzek i podtopienia. 
 
Reklama
W jednostkach OSP na terenie Miasta Rzeszowa  odtwarzane są zapasy piasku i worków przeciwpowodziowych, które w chwili zagrożenia powodziowego mogą pobrać mieszkańcy celem zabezpieczenia własnego mienia i dobytku. Worki przeciwpowodziowe można również pobrać w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Miasta Rzeszowa przy ulicy Hanasiewicza 10.
 
Zasiłek dla poszkodowanych

Jak informuje ratusz, wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, którzy ucierpieli ze względu na powódź, mogą starać się o zasiłek na remont budynku od 6 tys. do 200 tys. zł w zależności od stopnia uszkodzenia nieruchomości. Wnioski można składać w siedzibie MOPS w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 26 lub do pracowników socjalnych pracujących w rejonie.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Rzeszów

Pożar w Rzeszowie. W zgliszczach spalonej altanki znaleziono zwęglone ciało

RZESZÓW. Do pożaru doszło wczoraj około godz. 21.30, przy ulicy Architektów w Rzeszowie.

Rzeszów

Radni PiS chcą planu zagospodarowania dla terenów przy rzece Wisłok

RZESZÓW. Czy radni przyjmą projekt uchwały mówiący o utworzeniu Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów pomiędzy ul. Podwisłocze i rzeką Wisłok?

Rzeszów

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. 

Reklama