Rzeszów - Piątek, 20.02.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto jedną z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce

Dodano: 10.11.2025 r. / Redakcja

Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski
Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski

RZESZÓW. Przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie otworzono strzelnicę sportową Powiatu Rzeszowskiego „Dycha”. Nazwano ją imieniem urodzonego w Bratkowicach mjr. Józefa Rzepki, jednego z dowódców Armii Krajowej na Rzeszowszczyźnie. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszej części Polski.

Strzelnica powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Jej całkowita powierzchnia wynosi ponad 1100 mkw. Znajduje się tu 6 nowoczesnych stanowisk strzeleckich z inteligentnymi tarczociągami o długości 50 metrów, sala instruktażowa oraz pomieszczenia biurowe i techniczne. Jest również stanowisko do strzelania dynamicznego z broni kulowej i laserowej.

Strzelnica „Dycha” wyposażona jest w innowacyjny system szkoleniowy MILO, stosowany przez służby mundurowe na całym świecie. To zaawansowana technologia, która umożliwia prowadzenie realistycznych treningów z użyciem zarówno urządzeń laserowych, jak i broni kulowej. Co ważne, pozwala na ćwiczenia w bezpiecznych warunkach. Można przy tym korzystać z interaktywnych scenariuszy, symulacji sytuacji taktycznych oraz rywalizacji sportowej.

Reklama

Obiekt wybudowała rzeszowska firma KARPAT-BUD. Koszt inwestycji to ponad 17 milionów złotych, z czego 15 milionów stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.

Strzelnica dostępna jest zarówno dla tych którzy stawiają pierwsze kroki, jak i zaawansowanych sportowców czy funkcjonariuszy służb mundurowych. W ofercie, m.in. strzelania rekreacyjne i sportowe, szkolenia dla początkujących i zaawansowanych, treningi indywidualne i grupowe oraz możliwość wynajmu strzelnicy dla firm i instytucji.

Patron strzelnicy – Józef Rzepka – urodził się w Bratkowicach 22 grudnia 1913 roku, tu ukończył szkołę powszechną, zaś w Rzeszowie I Gimnazjum w Rzeszowie. Przez pewien czas studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się również w działalność ruchu ludowego, w latach 1937-38 odbył służbę wojskową w przemyskim 5. pułku strzelców podhalańskich. W czasie okupacji był m.in. dowódcą Placówki Związku Zbrojnej Bratkowice-Głogów i adiutantem Inspektoratu Rejonowego AK Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna osoba ranna w wypadku na ul. Nowosądeckiej

RZESZÓW. Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu volkswagena ze skodą octavią, do którego doszło na ulicy Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. W Rzeszowie trwają testy autobusu wodorowego marki Autosan. Jeśli przebiegną pomyślnie, miasto planuje zakupić 20 pojazdów z takim napędem.

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Nowoczesny aparat do USG w Szpitalu Miejskim

RZESZÓW. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie dysponuje nowym aparatem do USG. To światowej klasy urządzenie pozwalające na bardzo dokładną diagnostykę chorób u leczących się tutaj pacjentek.  

Rzeszów

Trzy rzeszowskie szkoły jeszcze bardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa tych istniejących, montaż balustrad i inne rozwiązania poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych zostaną wykonane w trzech rzeszowskich szkołach w ramach projektu „Dostępna szkoła”.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie świątecznym?

​RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W pierwszy i w drugi dzień świąt autobusy pojadą wg świątecznego rozkładu jazdy.

Reklama