Rzeszów - Sobota, 27.09.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto nowoczesne laboratorium diagnostyczne [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.09.2025 r. / Redakcja

Nowoczesne laboratorium diagnostyczne przy ul. Okulickiego w Rzeszowie / fot. Materiały prasowe
Nowoczesne laboratorium diagnostyczne przy ul. Okulickiego w Rzeszowie / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Przy ul. Okulickiego 12 w Rzeszowie powstało nowoczesne laboratorium Diagnostyki, które jest zarazem nową siedzibą grupy. Przy placówce został otwarty punkt pobrań dla pacjentów, czynny przez 7 dni w tygodniu.

Nowe laboratorium zajmuje powierzchnię 1237 m kw., czyli jest o ponad 900 m kw. większe niż poprzednia siedziba Diagnostyki mieszcząca się w Szpitalu MSWiA. Jest to najbardziej nowoczesne laboratorium diagnostyki medycznej w stolicy Podkarpacia. Działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu, zapewniając ciągłość badań i dostępność wyników niezależnie od pory dnia.

Przy placówce otwarto punkt pobrań dla pacjentów czynny codziennie od poniedziałku do niedzieli. W punkcie pobierana jest krew do badań, a także wymazy mikrobiologiczne i ginekologiczne.

W budynku przy ul. Okulickiego 12 znajduje się kilka pracowni: analityki ogólnej, biochemii i immunochemii, hematologii z koagulologią (procesy krzepnięcia krwi) oraz mikrobiologii. Laboratorium realizuje wszystkie badania dla Szpitala MSWiA, miesięcznie jest to około 40 tys. testów, w tym badania na CITO, które są dostarczane w ciągu jednej godziny. W skali miesiąca liczba wykonywanych badań wynosi 200 tys. z możliwością ich zwiększenia do 500 tys.

Reklama

W nowym laboratorium wdrożono nowoczesną, zintegrowaną linię diagnostyczną firmy Roche, opartą na dwóch systemach Cobas Pro Integrated Solutions, połączonych z sorterem oraz zintegrowanych z linią transportową Cobas Connection Modules (CCM). Systemy te umożliwiają m.in. zwiększenie automatyzacji procesów, skrócenie czasu oczekiwania na wyniki oraz zminimalizowanie ryzyka błędów, dzięki zastosowaniu „inteligentnych systemów kontroli jakości”.

Modułowy charakter systemu, umożliwia jego rozbudowę i wprowadzenie nowych funkcjonalności w przyszłości.

Nowe laboratorium w Rzeszowie to nie tylko inwestycja w technologię, ale przede wszystkim w zdrowie mieszkańców regionu. Dzięki zaawansowanej automatyzacji i nowej linii Roche możemy realizować szeroki zakres badań szybciej, dokładniej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Pacjent zyskuje pewność, że jego próbka jest pod stałą kontrolą, a wynik jest dostępny w możliwie najkrótszym czasie. To ogromny krok w kierunku skutecznej profilaktyki i nowoczesnej opieki diagnostycznej”. — mówi Paweł Pirkl, Dyrektor Makroregionu Południowo-Wschodniego

Grupa Diagnostyka posiada na Podkarpaciu 33 punkty pobrań. W ostatnich latach otwarto 10 nowych placówek w: Przemyślu, Sanoku, Lubaczowie, Jarosławiu, Ropczycach, Łańcucie, Nowej Sarzynie, Brzozowie, Rzeszowie, Leżajsku. Trwają przygotowania do otworzenia kolejnych placówek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Rzeszów

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Masłowski z Resovią związany był od początku swojej przygody z siatkówką.

Rzeszów

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Reklama