Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje mural upamiętniający Tomasza Stańko

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dziś przy ul. Hetmańskiej ruszają prace nad muralem upamiętniającym Tomasza Stańko – urodzonego w Rzeszowie światowej sławy trębacza jazzowego i kompozytora. Uroczyste odsłonięcie zaplanowano na 2022 rok – w 80-tą rocznicę urodzin artysty.

Mural o wymiarach 11x11 metrów pojawi się na ścianie budynku przy ulicy Hetmańskiej 16. Dzieło powstanie na podstawie grafiki autorstwa Joanny Stańko, żony Tomasza Stańko, którą artystka podarowała jazzmanowi w latach 80-tych. Prace stworzą artyści z Good Looking Studio. Partnerem całego przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury.

Mural to jeden z wielu elementów upamiętniających Tomasza Stańko i jego twórczość w stolicy Podkarpacia. Codziennie w samo południe na rzeszowskim Rynku rozbrzmiewa hejnał kompozycji jazzmana, co roku natomiast w sezonie letnim z inicjatywy Anny Stańko – córki muzyka,  Miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska przy współpracy z  Fundacją imienia Tomasza Stańko organizuje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko – wydarzenie muzyczne, podczas którego w Rzeszowie można usłyszeć najlepszych polskich i zagranicznych artystów związanych ze Stańko lub inspirujących się jego twórczością.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsze miejsce dla Rzeszowa za wydatki inwestycyjne

RZESZÓW. Statuetka trafi w ręce władz miasta dopiero 2 października.

Rzeszów

Bilety semestralne dla studentów już dostępne

RZESZÓW. Cena za bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej wynosi 188 zł.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Reklama