Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19

Dodano: 29.10.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA utworzony zostanie szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka powstanie w ciągu 30 dni.

Podczas środowej konferencji prasowej, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o trwających przygotowaniach do utworzenia w Rzeszowie tymczasowego szpitala, których powołanie zapowiedział 19 października br. Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Szpital dedykowany pacjentom z Covid-19 powstanie w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej. Znajdzie się w nim 160 łóżek. - Placówka ta zostanie utworzona pod patronatem szpitala MSWiA. Docelowo w nowo wybudowanym skrzydle szpitala powstanie baza 160 łóżek, w tym 40 łóżek respiratorowych – powiedziała wojewoda.
Reklama
Jak poinformował dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, oprócz łóżek, które zostaną rozmieszczone w nowym skrzydle, szpital w swojej strukturze będzie posiadał docelowo 20 łóżek covidowych, w tym 1 respiratorowe. – Obecnie rozpoczynamy prace polegające na dostosowaniu obiektu i wyposażeniu w odpowiedni sprzęt. Mamy na to 30 dni – mówił podczas spotkania.

Tymczasem, do nowej placówki pilnie poszukiwani są pracownicy. Wojewoda skierowała apel do lekarzy, pielęgniarek i personelu średniego o to, by zgłaszać się do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w celu stworzenia bazy osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Judoka Millenium Rzeszów zdobył Mistrzostwo Polski

RZESZÓW. Mateusz Grendys, zawodnik klubu UKJ Millenium Rzeszów, zdobył złoty medal na mistrzostwach w Poznaniu.

Rzeszów

Na ul. Sikorskiego pędził ponad 180 km/h

RZESZÓW. 20-latek kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Młody kierowca miał na koncie ponad 20 pkt karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Reklama