Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

Dodano: 07.02.2022 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach, w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”. Będzie to już drugi pumptrack w mieście.

Nowy pumptrack zajmie powierzchnię ok. 2 tys. m kw. Będzie składał się z dwóch torów z przeszkodami - minipumptrack, czyli tor dedykowany najmłodszym i mniej doświadczonym miłośnikom jazdy na rowerze oraz tor główny dla bardziej doświadczonych. Łączna długość wszystkich odcinków torów wyniesie 375 m.

Inwestycja obejmuje również wykonanie kanalizacji deszczowej, montaż latarni i stojaków na rowery, a także elementów małej architektury, m.in. ławek i koszy na śmieci.

Właśnie ogłoszono przetarg na realizację tego zadania. Otwarcie ofert zaplanowane jest na drugą połowę lutego. Zwycięzca przetargu będzie miał cztery miesiące na wykonanie inwestycji.

Pumptrack na Bulwarach będzie drugim tego typu obiektem w Rzeszowie. W ubiegłym roku tor rowerowy z muldami i „chopkami” powstał na os. Baranówka.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził dwa auta na ul. Grottgera. Był pijany

RZESZÓW. Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który uszkodził dwa samochody na ul. Grottgera.

Rzeszów

29. Finał WOŚP w Rzeszowie. Na ulice wyjdzie 160 wolontariuszy

RZESZÓW. W niedzielę, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. W tym roku Orkiestra zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki...

Rzeszów

Plebiscyt "Świeć się z Energą" rozstrzygnięty. Rzeszów zajął 13. miejsce

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki najbardziej rozświetlonego konkursu w Polsce „Świeć Się z Energą”. Rzeszów uplasował się na 13. pozycji i zdobył nagrody warte 10 tys. zł.

Rzeszów

Zderzenie osobówki z pojazdem wojskowym na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

RZESZÓW. 60-letek kierujący kią, zderzył się z wojskowym rosomakiem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

"Nie dla piekła kobiet". Dziś manifestacja w Rzeszowie

RZESZÓW. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zbiorą się dziś pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Reklama