Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

Dodano: 03.10.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach IX edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do dbania o własne zdrowie i regularnego wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych.

Badania realizowane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez NFZ, w związku z tym Panie które nie wykonywały profilaktycznej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i bezpłatnie. Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634, 17 86 13 605 oraz 17 86 13 616 lub osobiście w Pracowni Mammografii oraz Rejestracji RTG.

Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 18.00, w Pracowni  Mammograficznej w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie. Pracownia wyposażona jest w wysokiej jakości cyfrowy aparat mammograficzny. Badania są całkowicie bezpieczne i przyjazne dla pacjentek, odbywają  się w komfortowych warunkach.

 
Reklama
 
Panie, które przebadają się w terminie 03.10.2022 r. - 15.12.2022 r. mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych kupując los na loterii w cenie 1 zł.

W tegorocznej edycji do wygrania jest 39 nagród rzeczowych, nagrodą główną jest ekspres do kawy o wartości 1299 zł, pozostałe nagrody to produkty fitness, zestawy kosmetyków kolorowych oraz pielęgnacyjnych.

Zakup nagród do loterii był możliwy dzięki Sponsorom akcji, którymi są: firmy INGLOT Sp. z o.o., Bielenda Sp. z o.o. oraz TMS Sp. z o.o.

Patronat Honorowy nad akcją „Rak a Zdrowie” objął Pan Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Oranizatorzy akcji zachęcają Panie, aby zdecydowały się na wykonanie mammografii, ponieważ  profilaktyka raka piersi jest niezwykle ważna. Wykrycie zmian chorobowych na bardzo wczesnym etapie pozwala szybko podjąć odpowiednie leczenie i daje duże szanse na pełny powrót do zdrowia. Warto zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji można wygrać atrakcyjną nagrodę.



 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oświetlą kolejne ścieżki rowerowe nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dobra wiadomość dla rowerzystów. Miasto zamierza oświetlić ponad 3 km ścieżek rowerowych wzdłuż Wisłoka. Ruszyły poszukiwania wykonawcy, który podejmie się zadania.  

Rzeszów

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co...

Rzeszów

Millenium Hall świętuje 9 urodziny. W sobotę punkt kulminacyjny obchodów

RZESZÓW. 9 Urodziny Millenium Hall trwają, a punkt kulminacyjny urodzin już w tą sobotę, podczas której odbędzie się coś specjalnego – Beauty Birthday – spotkania z ekspertami z dziedzin: mody, urody i...

Rzeszów

Poszukiwany sprawca napadu na tle seksualnym. Rzeszowska Policja publikuje portret pamięciowy

RZESZÓW. Rzeszowska Policja poszukuje mężczyzny, który zmusił przemocą kobietę do innej czynności seksualnej. Na podstawie zeznań poszkodowanej sporządzono portret pamięciowy sprawc

Rzeszów

Sześć ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Największe w szpitalu „na górce”

RZESZÓW. Sanepid przekazał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w stolicy województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Reklama