Rzeszów - Poniedziałek, 16.02.2026
Reklama

W Rzeszowie zapowiadają wiatr w porywach do 80 km/h

Dodano: 17.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na terenie województwa podkarpackiego silne wiatry, które mogą sięgnąć w porywach nawet do 100 km/h. Ostrzeżenie obejmuje również Rzeszów.

Wydane przez IMGW dotyczą wystąpienia dwóch stopni zjawiska. Łagodniejsza wersja silnych wiatrów dotrze do powiatu dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego oraz tarnobrzeskiego z uwzględnieniem takich miast jak Tarnobrzeg, Przemyśl oraz Rzeszów.

Na ww. obszarze prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h z północnego zachodu. Silne wiatry mogą rozpocząć się od godz. 19:00 dnia 17.09.2019 i potrwają do godz. 09:00 dnia 18.09.2019.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego oraz sanockiego. W tych rejonach prognozuje się silny wiatr o sile od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h z północnego zachodu. Najsilniejsze porywy mogą wystąpić w górach.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Reklama