Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

W rzeszowskim ratuszu wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Dodano:

fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W sali posiedzeń rzeszowskiego Ratusza sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP medalami uhonorował małżonków pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak. Była to pierwsza taka uroczystość od początku pandemii.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Pary, które odebrały w piątek medale w rzeszowskim Ratuszu, przeżyły ze sobą ponad 50 lat, a jedna aż 61 lat.

- Pragnę państwu pogratulować i życzyć przede wszystkim zdrowia, miłości najbliższych i jeszcze długich lat w zdrowiu – mówił podczas uroczystości prezydent Marek Bajdak.

Medale otrzymali:
  • Kazimiera i Kazimierz Dziurowie
  • Maria i Stanisław Froniowie
  • Janina i Tadeusz Kasza
  • Zofia i Jan Stankiewiczowie
  • Aleksandra Sadok-Michalska i Lech Michalski

Dla Pani Aleksandry i Lecha, którzy - jak sami o sobie mówią – są małżeństwem studenckim, receptą na udany, długoletni związek jest wzajemne zrozumienie:
Reklama

- Miłość, wzajemna tolerancja są tym, co spaja małżeństwo. To jest niezwykle ważne – mówiła podczas uroczystości pani Aleksandra Sadok-Michalska.

Piątkowa uroczystość była pierwszą w Ratuszu po pandemii. Odbyła się w reżimie sanitarnym. Oprócz medali pary otrzymały pamiątkowe dyplomy od prezydenta Rzeszowa oraz kwiaty. Były też wspólne zdjęcia i życzenia od najbliższych.

- W kolejnych tygodniach będziemy zapraszać następne pary małżeńskie. W czerwcu mamy co tydzień zaplanowaną taką uroczystość – mówi Jerzy Wiktor – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie.
 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Rzeszów

30 sierpnia rusza sprzedaż karnetów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W tym momencie ruszy I etap rezerwacji. Drugi, otwarty wystartuje 27 września.

Reklama