Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

W sąsiedztwie Millenium Hall powstaje park kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 15.10.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie przybędzie kilkadziesiąt arów terenów rekreacyjnych. Będą cztery nowe ogrody kieszonkowe. Jeden z nich powstaje w rejonie ulic Rejtana i Kopisto na osiedlu Nowe Miasto.

Nowy park kieszonkowy budowany jest na działkach znajdujących się w sąsiedztwie miejskiego placu zabaw i centrum handlowego Millenium Hall. Zajmie powierzchnię około 32 arów.

W ogrodzie wydzielone zostaną dwie strefy. Po zachodniej stronie powstanie strefa zieleni niskiej, w której znajdzie się ogród deszczowy i łąka kwietna. We wschodniej części ogrodu znajdzie się przestrzeń z urządzeniami i małą architekturą, wyposażona m.in. ławki, hamaki, leżaki, domki wiklinowe i dla owadów, stoły do szachów, duże urządzenie zabawowe oraz elementy wodne.

Strefy będą połączone ciągiem pieszym o naturalnym charakterze.

Na terenie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto pojawi się również sporo zieleni – ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew. Zamontowane zostanie również oświetlenie.

Wykonawcą inwestycji jest firma PARK-M Poland ze Starego Sącza. Jej zadaniem było najpierw zaprojektowanie, a następnie wykonanie robót budowlanych. Koszt inwestycji to ponad 3,1 mln zł.

Prace w terenie już się rozpoczęły i zgodnie z umową potrwają do grudnia br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Rzeszów

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Reklama