Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

W sąsiedztwie Millenium Hall powstaje park kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 15.10.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie przybędzie kilkadziesiąt arów terenów rekreacyjnych. Będą cztery nowe ogrody kieszonkowe. Jeden z nich powstaje w rejonie ulic Rejtana i Kopisto na osiedlu Nowe Miasto.

Nowy park kieszonkowy budowany jest na działkach znajdujących się w sąsiedztwie miejskiego placu zabaw i centrum handlowego Millenium Hall. Zajmie powierzchnię około 32 arów.

W ogrodzie wydzielone zostaną dwie strefy. Po zachodniej stronie powstanie strefa zieleni niskiej, w której znajdzie się ogród deszczowy i łąka kwietna. We wschodniej części ogrodu znajdzie się przestrzeń z urządzeniami i małą architekturą, wyposażona m.in. ławki, hamaki, leżaki, domki wiklinowe i dla owadów, stoły do szachów, duże urządzenie zabawowe oraz elementy wodne.

Strefy będą połączone ciągiem pieszym o naturalnym charakterze.

Na terenie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto pojawi się również sporo zieleni – ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew. Zamontowane zostanie również oświetlenie.

Wykonawcą inwestycji jest firma PARK-M Poland ze Starego Sącza. Jej zadaniem było najpierw zaprojektowanie, a następnie wykonanie robót budowlanych. Koszt inwestycji to ponad 3,1 mln zł.

Prace w terenie już się rozpoczęły i zgodnie z umową potrwają do grudnia br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Reklama