Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

W sąsiedztwie Millenium Hall powstaje park kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 15.10.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie przybędzie kilkadziesiąt arów terenów rekreacyjnych. Będą cztery nowe ogrody kieszonkowe. Jeden z nich powstaje w rejonie ulic Rejtana i Kopisto na osiedlu Nowe Miasto.

Nowy park kieszonkowy budowany jest na działkach znajdujących się w sąsiedztwie miejskiego placu zabaw i centrum handlowego Millenium Hall. Zajmie powierzchnię około 32 arów.

W ogrodzie wydzielone zostaną dwie strefy. Po zachodniej stronie powstanie strefa zieleni niskiej, w której znajdzie się ogród deszczowy i łąka kwietna. We wschodniej części ogrodu znajdzie się przestrzeń z urządzeniami i małą architekturą, wyposażona m.in. ławki, hamaki, leżaki, domki wiklinowe i dla owadów, stoły do szachów, duże urządzenie zabawowe oraz elementy wodne.

Strefy będą połączone ciągiem pieszym o naturalnym charakterze.

Na terenie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto pojawi się również sporo zieleni – ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew. Zamontowane zostanie również oświetlenie.

Wykonawcą inwestycji jest firma PARK-M Poland ze Starego Sącza. Jej zadaniem było najpierw zaprojektowanie, a następnie wykonanie robót budowlanych. Koszt inwestycji to ponad 3,1 mln zł.

Prace w terenie już się rozpoczęły i zgodnie z umową potrwają do grudnia br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

RZESZÓW. Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu.

Rzeszów

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

RZESZÓW.  Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty w Bełchatowie

RZESZÓW. Początek spotkania w Bełchatowie o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Młp. Policja poszukuje świadków

RZESZÓW. 19-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Rzeszów

Witold Wiśniewski rezygnuje z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1

RZESZÓW. Tadeusz Pióro będzie pełnił obowiązki aż do rozstrzygnięcia konkursu, który wyłoni nowego dyrektora szpitala.

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Reklama