Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

W sobotę ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz Równości. Wystąpią utrudnienia w ruchu

Dodano: 13.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W sobotę, 13 września, ulicami Rzeszowa przejdzie „Marsz Równości ". Fragmenty niektórych ulic zostaną całkowicie zamknięte. Przemarsz zabezpieczać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji.

VI Marsz Równości

Zbiórka uczestników marszu zaplanowana jest na godz. 13:30 na ul. Naruszewicza przed tęczowym mostem. Po serii krótkich przemówień, około godz. 14:00 uczestnicy wyruszą i przejdą ulicami:

Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Zamkową, al. Lubomirskich, Szopena, Kilara i Słowackiego Marsz zakończy się pod ratuszem na rynku około godz. 17:00.

Reklama

W związku z marszem, na terenie miasta występować będą utrudnienia w ruchu. Uczestnicy marszu poruszać się będą prawy pasem jezdni. Pochód będzie zabezpieczany przez funkcjonariuszy policji.

Manifestacja "Stop ideologii LGBT"

Również w sobotę odbędzie się manifestacja sprzeciwu wobec ideologii LGBT, którą organizują: Narodowy Rzeszów, Ruch Narodowy Rzeszów oraz Młodzież Wszechpolska.

Demonstracja rozpocznie się o godz. 15:30 na rzeszowskim Rynku. Jak piszą organizatorzy „Spotykamy się na Rynku w Rzeszowie, by stanowczo zamanifestować, że siła Polski tkwi w tradycji a nie w ideologicznych modach”, „Spotykamy się, aby wspólnie podkreślić, jak wielką rolę w życiu społecznym odgrywa rodzina i wartości z nią związane”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Jest szansa na rekord frekwencji [TRASA]

RZESZÓW. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Kierowcy trafili do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 7.50.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko tuż obok ratusza

RZESZÓW. Od 6 grudnia przy rzeszowskim Rynku dostępne będzie nowe, sezonowe lodowisko. Ma funkcjonować do końca lutego.

Rzeszów

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego.

Rzeszów

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu strażacy interweniowali w 30 przypadkach. 

Rzeszów

Podrabiana biżuteria w rzeszowskich galeriach handlowych

RZESZÓW. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Reklama