Rzeszów - Czwartek, 10.07.2025
Reklama

W Stobiernej pijany kierowca tira wjechał w dwa samochody i uciekł

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Trzy lata więzienia grozi kierowcy ciężarowej scanii, który będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami, a następnie odjechał w miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Stobiernej pod Rzeszowem. Funkcjonariusze z katowickiego oddziału prewencji, wspierający na co dzień rzeszowskich policjantów, zauważyli zatrzymującą się na pasie ruchu ciężarówkę oraz jadący w przeciwnym kierunku autobus. Kierowcy pojazdów rozmawiali chwilę przez otwarte okna, po czym autobus odjechał. Następnie kierowca tira wybiegł z kabiny pojazdu i zaczął wzywać pomocy. Mundurowi postanowili sprawdzić co się stało.

W trakcie interwencji na kabinie ciężarówki zauważyli uszkodzenia sugerujące, że pojazd mógł brać udział w zdarzeniu drogowym. Pytany o to 37-letni kierowca scani, mieszkaniec województwa lubelskiego, powiedział, że musiał staranować trzy pojazdy, bo jak stwierdził, był przez nie ścigany. Policjanci nie uwierzyli w wersję mężczyzny i powiadomili dyżurnego z komendy miejskiej.

Skierowanie na miejsce policjanci ustalili, że 37-latek był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wydmuchał prawie dwa promile. Jak się okazało, niedługo wcześniej w Stobiernej, doprowadził do zderzenia z osobową toyotą, a następnie z audi. Mężczyzna nie zatrzymał się ani nie upewnił, co do stanu zdrowia kierujących tymi pojazdami i odjechał w stronę Jasionki. Na szczęście, w tych zdarzeniach nikt poważnie nie ucierpiał.

Reklama

Nieodpowiedzialny kierowca scani trafił do izby wytrzeźwień, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła przy ul. Orzeszkowej będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. We wtorek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na rozbudowę i modernizację IX Liceum Ogólnokształcące. Zadanie wykona wyłoniona w przetargu firma Adamietz sp. z o.o. Wartość inwestycji to prawie 28 mln zł.

Rzeszów

Meleksy podwiozą odwiedzających na groby bliskich na cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. Z myślą, przede wszystkim o osobach starszych, po cmentarzu komunalnym Wilkowyja będą „kursowały” bezpłatne meleksy, które podwiozą odwiedzających bliżej grobów swoich bliskich. Na razie tylko testowo i tylko w jeden dzień.

Rzeszów

Jak będą czynne Punkty Obsługi Mieszkańców w okresie świątecznym?

RZESZÓW. Jeśli zamierzacie w okresie świątecznym załatwiać jakieś sprawy urzędowe w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, znajdujących się w galeriach handlowych, sprawdźcie jak będą działać.

Rzeszów

Innowacyjny sprzęt do badań genetycznych w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc

RZESZÓW. Na wyposażeniu Klinicznego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie pojawił się innowacyjny sprzęt do badań genetycznych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Reklama