Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

W szpitalu MSWiA otwarto nowoczesną aptekę i pierwszą w Rzeszowie Pracownię Żywienia Pozajelitowego

Dodano: 08.05.2025 r. / Redakcja

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie
Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej uruchomiono nowoczesną aptekę, z zapleczem socjalnym, szatnią, salą administracyjno – szkoleniową oraz pierwszą w Rzeszowie Pracownią Żywienia Pozajelitowego.

Apteka szpitalna znajduje się teraz w nowym budynku A1. Jej powierzchnia jest niemal dwukrotnie większa niż poprzedniej, i wynosi obecnie 350 mkw. W skład lokalu wchodzą: komora przyjęć wraz z rampą przeładunkową, magazyny produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, magazyn produktów termolabilnych, substancji psychotropowych i odurzających, izba recepturowa, izba ekspedycyjna, kompleks pracowni wchodzących w skład Pracowni Żywienia Pozajelitowego.

Apteka posiada nowoczesne pomieszczenia socjalne, szatnię oraz salę administracyjno – szkoleniową, a cały lokal spełnia najwyższe standardy branżowe.

Nowe warunki lokalowe umożliwiły utworzenie pierwszej na terenie Rzeszowa i trzeciej na Podkarpaciu Pracowni Żywienia Pozajelitowego, która składa się z boksu aseptycznego, śluzy brudnej oraz czystej. W pracowni farmaceuci będą przygotowywali wysokiej jakości specjalistyczne produkty żywieniowe dla pacjentów wymagających zastosowania żywienia pozajelitowego.

Kadra apteki składa się z pięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników. Kieruje nią doświadczona specjalistka farmacji aptecznej mgr farm. Katarzyna Wołoszyn.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Reklama