Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

Dodano: 07.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
 
Wygląda na to, że w tym sezonie mieszkańcy Rzeszowa i turyści nie będą mogli skorzystać z roweru miejskiego. Póki co miasto nie planuje uruchomienia wypożyczalni, tłumacząc swoją decyzję względami bezpieczeństwa pracowników obsługujących wypożyczalnię, wzrostem kosztów jej działania oraz małym zainteresowaniem usługą ze strony mieszkańców w poprzednim sezonie.
 
Zdaniem ratusza, w obecnej sytuacji epidemicznej, jednoślady musiałyby być regularnie dezynfekowane, a ze względu na charakter systemu miejskiej wypożyczalni, który pozwala na pozostawienie roweru w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie, byłoby to znacznie utrudnione. Dodatkowo, aby system sprawniej funkcjonował, przydałoby się więcej rąk do pracy, a to z kolei wygenerowałoby większe koszty.
 
Reklama
„Brak wyznaczonych stacji rowerowych, w których bazowałyby rowery, powoduje konieczność pokonania sporego dystansu w celu dotarcia do każdego roweru i jego odkażenia. Wynikiem tego jest potrzeba zaangażowania większej ilości osób do obsługi wypożyczalni, a co za tym idzie zwiększenia kosztów jej działania.” – informuje Maciej Chłodnicki.
 
Jak się okazuje, na decyzję ratusza wpływ miały również statystyki. Zdaniem rzecznika, w poprzednim sezonie rower miejski cieszył się małym zainteresowaniem.
 
„Podejmując decyzję o nieuruchomianiu wypożyczalni rowerów wzięliśmy także pod uwagę niewielkie zainteresowanie rowerami w ubiegłym roku.  Były one bowiem wypożyczone ok. 25 tys. razy, co jak na liczbę mieszkańców Rzeszowa nie stanowi zbyt wysokiego procentu." - stwierdza rzecznik.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Reklama