Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

Dodano: 24.05.2024 r. / Redakcja

Dworek Gumińskich, fot. Uniwersytet Rzeszowski
Dworek Gumińskich, fot. Uniwersytet Rzeszowski

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

- Psychologia jest bardzo prestiżową dyscypliną, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Ta dyscyplina ma również aspekt interdyscyplinarności, otwiera się na współpracę z różnymi dyscyplinami naukowymi, a to jest bardzo cenne i potrzebne dla rozwoju całego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Siłą każdego kierunku jest praca i to co z niej wynika decyduje o naszej tożsamości - mówił podczas środowej uroczystości JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek

Instytut Psychologii UR wchodzi w skład Kolegium Nauk Społecznych UR. Jako odrębna jednostka organizacyjna, został powołany do życia 1 października 2023 roku. Bazą dla jego rozwoju był Zakład Psychologii (funkcjonujący w ramach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, a następnie Instytutu Pedagogiki UR), z ponad 50-letnią tradycją w prowadzeniu badań naukowych oraz nauczaniu psychologii na różnych kierunkach w UR.

Siedziba instytutu mieści się w Dworku Gumińskich, na Kampusie Zalesie. Dyrektorem Instytutu jest dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR.

Kierunek Psychologia pojawił się w ofercie Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2023 roku. Na tym kierunku kształci się obecnie 76 studentów I roku.

Źródło: Uniwersytet Rzeszowski
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal wina w Rzeszowie. Kilkanaście winnic, ponad 80 win do degustacji

RZESZÓW. Carpathian Wine Fest rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 w fosie Zamku Lubomirskich i potrwa do niedzieli do godziny 20:00. 

Rzeszów

Wypadek 14-latków na hulajnodze elektrycznej. Jeden z nich trafił do szpitala

RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala

Rzeszów

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma być gotowa do końca tego roku.

Rzeszów

Zdjęcia do filmu „Rage of Stars”. Od czwartku do soboty zamknięta ul. Dworaka. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....

Rzeszów

Gigantyczny pomnik na ul. Krakowskiej już stoi

RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Wisłokostradę. Droga ma być gotowa w 2026 roku

RZESZÓW. Wybrano wykonawcę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach. Trasa łącząca aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, czyli tzw. Wisłokostrada  ma być gotowa w 2026 roku.

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO

RZESZÓW. 161 propozycji zadań zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa ich weryfikacja, a głosowanie rozpocznie się 8 września.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie ogród botaniczny

RZESZÓW. Na wzgórzach osiedla Zalesie powstanie nowa, zielona atrakcja – ogród botaniczny. Jego pierwszym elementem będzie park dendrologiczny.

Reklama