Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

Dodano: 09.02.2023 r.

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Najlepsi młodzi lekkoatleci zjadą do Rzeszowa drugi rok z rzędu. Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 10 i potrwa do niedzieli. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę, na godzinę 15.15.

- To będzie wielkie sportowe święto pełne emocji i rekordów. Życzę pasjonującej rywalizacji wszystkim uczestnikom, a mieszkańcom Rzeszowa, którzy przyjdą kibicować, wspaniałej rozrywki – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

W misrzostwach wezmą udział zawodnicy z całego kraju - Łącznie w zawodach wystartuje prawie 1000 zawodników z 215 klubów. Podkarpacie będzie reprezentować 73 lekkoatletów trenujących w 12 klubach. 19 z nich to zawodnicy CWKS Resovii. Wielu naszych podopiecznych jest ponadto zaangażowanych w organizację zawodów. Pracują nad ich promocją w kanałach social mediowych, a skoczkini wzwyż, Wiktoria Miąso zaprojektowała logo mistrzostw – mówi Michał Tittinger, prezes Okręgowego Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki 
Reklama
Szczegółowe informacje na temat zawodów i ich przebiegu będą publikowane na stronach internetowych i kanałach social mediowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, CWKS Resovii oraz Rzeszowa. Wstęp na zawody w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Cichej jest bezpłatny. Transmisje będzie można śledzić na stronie internetowej www.kpsport.pl.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall w ten weekend. Będą atrakcje dla dzieci i szkolna akcja rabatowa

W programie, m.in. kiermasz zajęć pozalekcyjnych, warsztaty naukowe oraz gry i zabawy edukacyjne.

Rzeszów

Zderzenie bmw z ciężarówką w Głogowie Małopolskim. Kierowca osobówki zginął na miejscu

RZESZÓW. 60-letni obywatel Francji kierujący bmw, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czoło z ciężarowym mercedesem. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca ciężarówki został ranny i trafił do szpitala.  

Rzeszów

Od września płatny parking w Millenium Hall

RZESZÓW. Pierwsze 180 minut będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy wg cennika. 

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Reklama